A Velux tetőtéri ablakokhoz hétféle üvegezés közül választhatunk. A választható típusok:
- homályos üveg (34)
- extra biztonsági üveg (41)
- edzett üveg (59)
- komfort üveg (60)
- hangszigetelő üveg (62)
- extra energiatakarékos üveg (65)
- és az univerzális üveg (73)
Mielőtt eldöntenénk, milyen üvegezéssel kérjük a tetőtéri ablakot, tájékozódjunk az épületre vonatkozó előírásokról, illetve gondoljuk át, mik a legfontosabb elvárásaink az üveget illetően. A mérlegelendő szempontok lehetnek a hőszigetelés, a szoláris hőnyereség, a napvédelem, a hanggátlás, az esőzajcsökkentés, a biztonság, a betörésvédelem, a külső védelem, a betekintés elleni védelem, illetve a bevonat könnyen tisztuló mivolta.
Több olyan üvegtípus van a Velux kínálatában, amely belső rétege ragasztott, azaz az üvegszilánkok nem szóródnak szét, ha betörik a tetőtéri ablak. Nagyobb biztonságunk érdekében ajánlatos ezt a fajta üvegezési típust választani a gyerekszoba vagy a hálószoba tetőtéri ablakaihoz. A külső biztonsági üvegréteg megnehezíti az illetéktelen behatolást. A Velux tetőtéri ablak üvegei azonban nemcsak a törésnek állnak ellen, hanem megvédik otthonát az időjárás viszontagságaitól is, ellenállnak a viharnak, a jégesőnek, az ablakra hulló ágak és a hó súlyának is.
A különböző tetőtéri ablak üvegtípusok más-más előnyökkel bírnak.
A homályos üveg (34) a hőszigetelésen és hanggátláson kívül betekintés elleni védelmet nyújt, privát szférát teremt, ezért fürdőszobába vagy mellékhelyiségbe is ideális.
Az extra biztonsági üveg (41) remek hőszigetelő és hanggátló tulajdonságokkal rendelkezik, a hangszigetelésről a külső vastagabb és a belső ragasztott üvegezés gondoskodik.
Az edzett üveg (59) a legköltséghatékonyabb megoldás, hőszigetelése és hanggátlása ideális, megfelel az alap elvárásoknak és az előírásoknak.
A komfort üveg (60) fokozott biztonságot nyújt, remek hanggátló, hőszigetelő és esőzajcsökkentő tulajdonságokkal bír, illetve külső rétege könnyen tisztuló bevonattal rendelkezik. Ez utóbbinak köszönhetően ritkábban kell tisztítani, és esőben is kilátunk rajta. Az eső kopogását a belső ragasztott üvegezés és a külső, vastagabb üvegréteg jóvoltából kevésbé halljuk a lakásból.
A hangszigetelő üveg (62) rendelkezik értelemszerűen a legjobb hanggátló tulajdonságokkal, ezen kívül jó hőszigetelő is.
Az extra energiatakarékos üveg (65) remek hanggátló és hőszigetelő tulajdonságú, alacsony energiafelhasználású otthonokba ideális választás.
Az univerzális üveg (73) könnyen tisztuló bevonattal, remek hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, és extra biztonságot nyújt.
Mind a hét fajta üvegezés esetében a külső üvegréteg edzett üveg, amely nyolcszor olyan ellenálló, mint egy normál, így kibírja a jégesőt és a nagy hóterhet is. Emellett az egyes üvegezési típusok a fent felsorolt, további különböző előnyökkel bírnak, melyek ismeretében könnyedén kiválaszthatja a legideálisabbat. Gondolja át, igényeinek, elvárásainak vagy az adott helyiség típusának és céljának melyik felel meg leginkább, így felelősen dönthet a tetőtéri ablak vásárlásról.