Kik ők?
2010. októberében elindult civil kezdeményezés a tető építésében résztvevő szakemberek összefogása eredményeként, Tető Építők Egyesülete “TEGY” néven. Az alapító tagok jelenleg többségében Fejér megyei vállalkozók voltak. Azóta már több mint kétszeresére duzzadt a létszám, a megyehatárt átlépve már 11 megyében vannak tagjaik.
Tagjai, szakemberei szeretnék az építőipar, tető megvalósításának szegmensében visszaszerezni az építőipar jelenleg megromlott szakmai és erkölcsi megbecsülését.
TÉGY A SZAKMÁDÉRT!
A TEGY céljai
- Szakmai, gazdasági, érdek-képviseleti tevékenység a helyi, ágazati építőipar területén
- A tetők megvalósításában szakmai érdekek és értékek képviselete, egységes szakmai rendszer kidolgozása
- Az egységes norma rendszer használata
- Rezsióradíj egységes értelmezése és használata
- Szakmunkás és tanulói bérek egységesítése – min.- max. határok kialakítása
- Ajánlatok alaki és tartalmi megjelenésére törekvés
- A vállalkozási szerződések egységesítése
- A megrendelővel való kapcsolat tartás módjának kialakítása
Tervek
- Szakmai követelmény rendszer
- Norma könyv
- Belső ellenőrzési rendszer
- Tagjaink szakmai színvonalának megtartása és fejlesztése
- Közreműködés a szakmunkás képzésben
- Tanulók belső továbbképzése
Szakmanépszerűsítő kisfilm a Tető Építők Egyesületétől
Beléptünk a Tető Építők Egyesületébe
Egy kicsit korábbról kezdem.
1998-ban szereztem meg az ács szakmát a gödi Piarista Szakközépiskola, Szakgimnázium és Kollégiumban. 2000 óta a szakmámban dolgozok és 2011-ig tetőket építettem. Aztán 2011-ben feleségemmel megalapítottuk a KissTóth Plusz Kft-t azzal a céllal, hogy piacvezető szerepet töltsünk be a tetőtéri ablak csere illetve beépítés terén. Úgy gondolom, hogy jó úton járunk. 2016-ban majdnem sikerült 500 ablakot kicserélni (483db).
A Tető Építők egyesületét, már pár éve figyelemmel kísérem, mivel a céljaik és törekvéseik igen közel állnak hozzám. 2017 januárjában az APETI tetőfedő szakkereskedés szervezett egy egész napos képzést, ahol Szabó Zoltán mutatta be a Tető Építők Egyesületének az életét. Itt már éreztem, hogy valamit lépni kellene, hogy jobban megismerjük egymást. Aztán nagy meglepetésemre pár hét múlva telefonon keresett meg Kovács Tibor elnökségi tag, hogy ha van kedvem lépjek be az egyesületbe. 2017 február 1. Beléptünk.
2017.02.23-án kétnapos szakmai fórumon vettünk részt. Nagyon sokat tanultunk az új Építésügyi jogszabályváltozásokról, kötelező felelősségbiztosításról, cégvezetésről. Az új tagok bemutatkozásakor szebbnél-szebb tetőket láttunk és elgondolkoztam. Bővítsük-e a szolgáltatásainkat és építsünk újból tetőket is vagy maradjunk a tetőtéri ablakok specialistái? Még nem tudom, de az biztos, hogy nehéz döntés lesz.
Milyen szerepet töltünk be a Tető Építők Egyesületében?
Egyenlőre ez még kialakulóban van. Vannak ötleteink, de még egyeztetni kell. Az egyesület népszerüsítése, támogatás, marketing, szakmai cikkek, videók, szervezés. Meglátjuk.