A régi tetőtéri ablakok
A tetőtéri ablakok élettartama akár évtizedekben is mérhető, persze ehhez modern, jó minőségű tetőablakra és szakszerű beszerelésre van szükség. Míg azonban berendezési tárgyainkat, például a televíziónkat lecseréljük, ha már régi, addig sokan a tetőtéri ablakokra nem fordítanak figyelmet. Előfordulhat, hogy régi tetőablakunk már csak kiadással jár, hiszen a csökkenő energiaköltség miatt megtérülne a kicserélés ára. A tetőablakcsere ráadásul gyors és nagy kosszal sem jár: az egész néhány óra alatt megvan.
Tetőablak csere vagy javítás?
Ha könnyedén párásodik a tetőtéri ablak, huzatos vagy érezhető, hogy ereszti a szoba melegét, érdemes átgondolni a szervizelés lehetőségét. A legtöbb tetőablak könnyedén és olcsóbban javítható, hiszen a legtöbbször csak a gumiszigetelés cseréjére van szükség. Előfordulhat azonban, hogy a régi tetőtéri ablak helyett jobban megéri egy újat választani. Tájékozódjunk, keressünk egy jó szakembert, majd döntsünk!
Energiamegtakarítás
Egy új tetőtéri ablak esetében 45%-kal is csökkenthetjük a hőveszteséget, amely két Celsius-fokot jelent. Ez a fűtésre fordított energia nyolc százaléka, tehát ennyit spórolhatunk minden hónapban.Az új tetőablak kiválasztásakor figyeljünk arra, hogy növelje a lakás esztétikai értékét is. A modern tetősíkablakok általában sokkal jobban is néznek ki, mint a régebbiek. Valamint fordítsunk gondot a megfelelő árnyékolásra is, és építtessünk be árnyékolót, ha eddig nem lett volna.