Sok ház belsejébe a napfény egy sugárszála sem juthat, hiszen több helyiség nem rendelkezik ablakokkal. Ez azt jelenti, hogy egy folyosón, a gardróbban, a lépcsőházban vagy éppen az előszobában elérhetetlen lenne a tiszta napfény? Egyáltalán nem, ugyanis a Velux fénycsatorna az igazi napfényt vezeti el az ablaktalan helyiségekbe is! A tetőtéri ablakkal nem felszerelhető helyiségekbe érdemes fénycsatornát telepíteni. A flexibilis csöves fénycsatorna esetén 40–150 centiméter lehet a tetőfedő anyag és a mennyezet síkja között. A flexibilis csöves változat ráadásul akkor is működik, ha a padlástérben nem lehet elvégezni a telepítést. Olcsóbb megoldás, mint a merevcsöves fénycsatorna, de kevesebb napfényt is vezet be, így kényszermegoldásként alkalmazhatjuk olyan helyzetekben, mikor a merevcsöves fénycsatorna használata nem megoldható.
“A fénycsatornát kiegészítőként mesterséges fényforrással is felszerelhetjük, így sötétben világítótestként működhet”
A flexibilis csöves Velux fénycsatorna beépítése rendkívül egyszerű. A TWF változatot profilos tetőfedő anyaghoz, míg a TLF típust sík tetőfedőhöz használhatjuk. A flexibilis csövű fénycsatorna akár hatvanfokos dőlésszögű tetőfelületben is használható. A fénycsatornát kiegészítőként mesterséges fényforrással is felszerelhetjük, így sötétben világítótestként működhet. Nappal azonban a természetes napfénnyel világíthatunk, ami nemcsak áramhasználatunk szempontjából olcsóbb, de egészségesebb is. A beépített fénycsatorna várható élettartama 25 év.
A fénycsatorna nemcsak innovatív, de környezetbarát eszköz is, amellyel rezsiköltséget lehet spórolni. A nap fénye ráadásul erősebb is, mint egy átlagos izzóé, így a szobák a csatorna segítségével fénnyel telnek meg. Kívülről nézve pedig a fénycsatorna is olyan, mintha csak egy tetőtéri ablak lenne.
Ajánlatkérés fénycsatorna beépítésére →