Amikor tetőablakot építtetünk be, érdemes néhány kiegészítőt is beszerezni, hiszen ezekkel lehet igazán kényelmessé tenni a tetőtéri szobákat. A külső hővédő roló használatával például a hőenergia akár 90%-a kívül marad, így akár hat Celsius-fokkal hűvösebb lehet a szoba. A tetőablakok hővédelme különösen fontos a nyári időszakban, hiszen a tetősíkablakokon több hő juthat be a lakásba, mint a hagyományos ablakokon, melyek merőlegesek a napsugarakra. Télen hasznos lehet a redőny, mivel extra szigetelőként több hőt tart a szobában.
A fény szabályozása
A nappali fény csodálatos, de nem mindig örülünk, ha betör a szobába. Fényzárásra lehet szükség akkor, ha pihenni szeretnénk vagy a besütő napfény más miatt zavar. A fényzáró rolók többféle színben szerezhetők be. Egyiken sem hatnak át a fénysugarak, mivel a külső oldal alumíniumos borítása visszaveri őket. Ha nem teljes sötétséget szeretnénk, akkor árnyékolókat használhatunk. A harmonikaroló, roletta és reluxa segítségével tompíthatjuk és lágyíthatjuk a szobába kerülő fényt.
A tetőtéri ablakok kétszer annyi fényt engedhetnek be, mint a homlokzati ablakok. Ennek óriási előnye, hogy hosszabb ideig van nappali fény a lakásban, a tetőtéri szobákban kevesebb villanyt kell használni. Néha azonban jól jön, ha sötétet csinálhatunk. Az árnyékolók feladata a fényerőn túl a hőmérséklet csökkentése is, mindezt pedig úgy, hogy a kilátást nem akadályozzák. Lehetőségünk van a fény erejének csökkentésére is, nem feltétlenül kell minden fényt kizárnunk, elérhetjük, hogy csak szűrt, kellemes mennyiségű jusson be a szobákba.
Energiaroló
Új és nagyon népszerű termék az energiaroló, amely az energiaszabályozásban segít: a harmonikaroló dekorációs megjelenését és a téli hőszigetelést ötvöző termék a VELUX tetőablakokhoz szerelhető.
Szúnyogháló tetőtéri ablakra
A kellemes nyári éjszakákat megkeserítő szúnyogok és más repülő rovarok ellen nyújt védelmet a szúnyogháló. A tetőtéri ablakokhoz kialakított hálók megakadályozzák az apró látogatók bejutását, viszont az ablak nyitható marad, így a szellőzésről nem kell lemondanunk.
A tetőtéri ablak beazonosítása
A megfelelő kiegészítő vásárlásához meg kell néznünk, hogy pontosan milyen tetőablakot építettek be nekünk. Az ablakszárnyon látható a márkajelzés és az ablak típusa, valamint méretei. Ezen információk ismeretében a fönti kiegészítők akár utólag is megvásárolhatók és beépíthetők. A felszerelés nagyon könnyű, ugyanis a VELUX tetőtéri ablakok úgynevezett Pick & Click! technikája éppen ezt szolgálja: a beépített tartóba egyszerűen csak bele kell illeszteni a megvásárolt árnyékolót.
Szellőztessünk
A tetőtéri ablakok előnye, hogy teljesen ingyen több hőenergia jut általuk a lakásba, valamint spórolhatunk velük a villanyköltségen is. Az egészségi állapotunkra is jótékonyan hat a természetes szellőzés. A szobában lévő oxigén mennyisége és minősége nagyon fontos, segít a pihenésben és jobb teljesítményre is tehetünk szert, ha friss levegőt lélegezhetünk. A tetőtéri ablakokon éjszaka hűlhet a lakás, de nappal is érdemes kinyitni őket, hiszen a levegő így cserélődik ki a leggyorsabban.